İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vize
İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vize
Duyurular İsviçre Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: eda.admin.ch

İsviçre Vize Başvuru Formu Hakkında

İsviçre Schengen vize başvuru formu, İsviçre Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, Konsolosluğun İsviçre vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. İsviçre Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve İsviçre vize başvuru işlemlerinin ilk adımını İsviçre vize başvuru formu oluşturacaktır.

İsviçre vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. İsviçre Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, İsviçre vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. İsviçre vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise İsviçre Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. İsviçre Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir. 

İsviçre vize başvuru formu uluslararası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. İsviçre vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler İsviçre vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. İsviçre vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca İsviçre vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın İsviçre girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin İsviçre sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsviçre vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. İsviçre vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. İsviçre Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35x45 mm ölçülerinde ki biometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise İsviçre Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. İsviçre vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?


İsviçre vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilirken, İsviçre vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulmaya uyumludur.

İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

İsviçre vize başvuru formları, İsviçre Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, İsviçre Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz. 

İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vize Başvuru Formu İndirme 

İsviçre vize başvuru formu indirebilmek için İsviçre vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumların web üzerinde ki iletişim araçlarından, bu web sitesinin İsviçre Konsolosluğu vize başvuru formu linkinden indirebilir, İsviçre vize başvuru formunu edinebilirsiniz. 

 

İsviçre Vize Başvuru Formu